Телефон гарячої лінії — 0800308300

Реалізовані проекти

2004 - 2006 рр.  за підтримки Swiss Agency for Development and Cooperation (Швейцарської Агенції з Розвитку та Співпраці) було проведено реконструкцію ЗОШ №14 м. Мукачево, де навчаються діти ромської національної меншини. Також, в рамках цього ж партнерства Фондом було проведено ремонт в лор-відділенні (1 гілка 5-го поверху) Мукачівської Центральної Районної Лікарні - наразі КНП “Лікарня Святого Мартина” Мукачівської міської ради Закарпатської області.

2004 - 2006 рр. проект Caritas-Austria - “Capacity Building of Migration Management for Transkapathia” - забезпечення належних умов тримання мігрантів, затриманих за спробу нелегального перетину кордону. 

 2006 - 2011 рр. - проекти IOM - Міжнародна Організація Міграції, спрямовані на правову, медичну, соціальну та гуманітарну допомогу затриманим мігрантам. Зокрема в 2009-2011 рр., NEEKA виступала в якості партнера в проекті GUMIRA,щодо підвищення якості медичних, юридичних і соціальних послуг для нелегальних мігрантів, що містяться в пунктах тимчасового тримання та захисту їх прав, моніторингу реадмісії; а в 2011-2021 рр. - проект SIREADA, що був направлений на сприяння добровільному поверненні мігрантів та надання їм гуманітарної допомоги.  

Протягом 2009-2011 рр. NEEKA була задіяна в проекті ECRE - Європейська рада з питань вигнанців в рамках якого продовжувався розвиток прикордонної співпраці, проводився моніторинг прав осіб, затриманих за спробу нелегального перетину та процедури реадмісії таких осіб.

Щодо проектів націлених на допомогу дітям NEEKA протягом 2009 - 2013 рр. активно взаємодіяла з DRC - Данська Рада у справах біженців, мета якого була спрямована на всебічну підтримку дітей біженців, що проживали разом з своїми сім’ями в Закарпатьскій області, та неповнолітнім шукачам притулку без супроводу дорослих. 

Разом з тим, задля уникнення ксенофобських настроїв та кращої інтеграції біженців та шукачів притулку в місцеве суспільство, протягом 2011-2014 рр. NEEKA отримувала міні-гранти від FARE - Football Against Racism in Europe. Завдяки цьому було організовано футбольні матчі між місцевими юнацькими професійними футбольними клубами та аматорською командою підлітків-біженців з країн Азії та Африки.  

В продовження діяльності спрямованої на захист дітей з 2020 р. Фонд починає співпрацю з Дитячим фондом ООН - UNICEF, спочатку в рамках короткотривалого пілотного проекту щодо надання гуманітарної допомоги (засоби гігієни) для багатодітних малозабезпечених сімей ромської національної меншини - “Запобігання та реагування на COVID-19 в Закарпатській області”, а згодом в іншому проекті щодо профілактики поліомієліту серед ромських громад Закарпатської області. На жаль через повномасштабне вторгнення цей проект було завчасно припинено, але в 2023 році NEEKA продовжила співпрацю в рамках інших проектів щодо надання підтримки дітям ВПО в Закарпатській та Львівській областях.   

Також, у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО у західних областях, NEEKA починає співпрацю з представництвом міжнародної організації People in need, котра сприяла у створенні мобільних бригад психо-соціальної підтримки, що надавали підтримку вразливим категоріям переміщених осіб.   

За рекомендаціями від УВКБ ООН, NEEKA звернулась до Julia Taft Fund, що фінансується Державним Департаментом США та в 2021 р. отримала грантову підтримку щодо надання правової допомоги магриналізованим громадам Закарпатської області (ромська нацменшина), а саме - правовий супровід бенефіціарів щодо їх документування та підписання декларацій з лікарями сімейної медицини.