Телефон гарячої лінії — 0800308300

Видача свідоцтва про народження двом дітям ВПО.

5 березня 2024 року, відділ ДРАЦС у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції видав довгоочікувані свідоцтва про народження 14-річному Адаму та 12-річній Ангеліці, які були вимушено переміщені разом з матір’ю та батьком з тимчасово окупованої території.

  Ця радісна подія стала можливою завдяки послідовній та фаховій правничій допомозі NEEKA Ukraine та рішенню Ужгородського міськрайонного суду, яким встановлено факт народження дітей. Обох дітей мати народила вдома, лікувальний заклад про пологи не повідомляла, так як не мала паспорта гр.України. З остраху, що у неї можуть відібрати дітей жодних медичних документів про їх народження не оформляла.

   Згідно частини 4 статті 13 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” за відсутності документа закладу охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

#Проєкт «Захист та пошук рішень для осіб без громадянства, осіб під ризиком без громадянства та осіб з невизначеним громадянством в Україні», що реалізується за підтримки UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні.