Телефон гарячої лінії — 0800308300

Отримання довідки про реєстрацію особи громадянином України.

Нерідко до NEEKA Ukraine звертаються особи із складними перешкодами на шляху оформлення паспорта громадянина України, зокрема колишні громадяни СРСР. Такі люди не можуть оформити паспорт громадянина України через відсутність доказів проживання на території України станом на 1991 рік, хоча насправді все своє життя проживають тут.

  Єдиною можливістю для поновити їх у правах є звернення до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання на території України станом на 24 серпня 1991 та/або станом на 13 листопада 1991. Саме таким чином встановлюється належність до громадянства України.

 Рішення по даним справам є підставою для реєстрації особи громадянином України і подальшого оформлення паспорта громадянина України.

Завданням юристів та адвокатів NEEKA є захист та представництво в судах у таких справах.

  До Івано-Франківської філії NEEKA звернувся за допомогою бенефіціар, який народився 30.09.1961, мав радянський паспорт, який з його слів згорів в 2000 при пожежі в Закарпатської області. З 2001 року бенефіціар проживає в Івано-Франківської області. 11.10.2023 Тисменицьким районним судом винесено рішення, яким повністю задоволено заяву представника бенефіціара про встановлення факту постійного проживання на території України станом на 24 серпня 1991 та станом на 13 листопада 1991. Після отримання судового рішення з відміткою про набрання законної сили було здійснено супровід у Тисменицькому відділі ДМС для подачі документів на отримання довідки про реєстрацію особи громадянином України. 05.03.2024 було отримано відповідну довідку і бенефіціар зміг подати необхідні документи для отримання паспорту громадянина України вперше.

#Проєкт «Захист та пошук рішень для осіб без громадянства, осіб під ризиком без громадянства та осіб з невизначеним громадянством в Україні», що реалізується за підтримки UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні.